Jeszcze do końca października b.r., 10 organizacji, które otrzymały wsparcie w wysokości 15 tysięcy złotych, realizuje przedsięwzięcia w ramach Programu „wESpół wspieramy ekonomię społeczną” na Mazowszu. Całej dziesiątce gratulujemy i czekamy na efekty realizowanych przedsięwzięć!
W odpowiedzi na nabór, który zakończył się 6 września b.r. wpłynęły wnioski z powiatów grójeckiego, legionowskiego, mińskiego, otwockiego, sochaczewskiego, warszawsko-zachodniego, wołomińskiego, żyrardowskiego oraz m.st Warszawy tj. z terenu objętego wsparciem Lokalnego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez BORIS. Wszystkim podmiotom, które złożyły wnioski dziękujemy za pomysły, zaangażowanie i codzienną działalność!
Lista organizacji, które otrzymały wsparcie:
- Fundacja „Mlekiem Mamy”
- Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła
- Fundacja Instytut Spraw Głuchych
- Fundacja Kultury Dialogu
- Fundacja Pięknie Żyć
- Fundacja Splot Społeczny
- Stowarzyszenie Aktywnych „Kuźnia”
- Stowarzyszenie Cztery Krajobrazy
- Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw „Wiskitki.org”
- Żyrardowska Federacja Organizacji Społecznych „DZIAŁAJ.MY”
O programie „wESpół wspieramy ekonomię społeczną”
Epidemia COVID-19 zmieniła wiele w codziennym życiu i działaniu organizacji społecznych. Podmioty ekonomii społecznej, których misją jest wspieranie najsłabszych i najbardziej potrzebujących, z dnia na dzień same znalazły się w dramatycznej sytuacji, często stając przed wizją końca swojej działalności.
W odpowiedzi na to, firma UBS przekazała 150 tysięcy złotych na inicjatywę wspierającą działania podmiotów ekonomii społecznej z 9 powiatów województwa mazowieckiego objętych programem LOWES – Lokalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, prowadzonym przez Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS. BORIS, w partnerstwie z Mazowieckim Centrum Polityki przygotował Program „wESpół wspieramy ekonomię społeczną”.
Dzięki Programowi wspieramy 10 organizacji, które podczas epidemii COVID-19 nie zawiesiły swoich działań, a przeciwnie – zaadaptowały się do zmienionej sytuacji, stawiając na rozwój i ekonomizację, aby jak najefektywniej przeciwdziałać skutkom epidemii w swoich społecznościach lokalnych i, co równie ważne – realizować misje organizacji.
Program ma trzy cele:
- Minimalizowanie lub przeciwdziałanie skutkom epidemii COVID-19 w społecznościach lokalnych, np. poprzez działania na rzecz osób lub instytucji.
- Zwiększenie szans na ekonomizację działań organizacji i uzyskanie przez nie niezależności finansowej, dzięki czemu organizacje będą mogły wzmocnić/ zachować ciągłość swoich działań na rzecz społeczności lokalnej.
- Wzmocnienie rozpoznawalności organizacji i świadczonych przez nie usług w społecznościach lokalnych, wśród samorządów i przedsiębiorstw sektora prywatnego, dzięki czemu organizacja stanie się silnym partnerem przyczyniającym się do rozwoju społeczności lokalnej przede wszystkim w okresie po kryzysie COVID-19.
Wsparcie w ramach Programu uzyskały podmioty ekonomii społecznej (PES), które spełniają łącznie trzy kryteria:
- są zarejestrowane i działają na terenie powiatów województwa mazowieckiego objętych programem LOWES tj.: legionowskiego, grójeckiego, mińskiego, otwockiego, sochaczewskiego, warszawsko-zachodniego, wołomińskiego, żyrardowskiego oraz m.st Warszawy,
- posiadają zarejestrowaną odpłatną działalność statutową (udokumentowaną odpowiednią uchwałą zarządu),
- w 2019 roku zrealizowały minimum jedno przedsięwzięcie na rzecz swojej społeczności lokalnej.
Masz pytanie – zadzwoń:
Małgorzata Dymowska 504 175 871
Program „wESpół wspieramy ekonomię społeczną” realizowany jest również w województwie dolnośląskim i małopolskim.